دفاع شخصی و تجهیزات مربوطه

دفاع شخصی :

دفاع شخصی بصورت عام به تمام ورزشهای رزمی اطلاق میشود که هر یک از ورزشهای رزمی نوعی دفاع شخصی محسوب می شوند ، زیرا فلسفه وجودی این ورزشها ، برتری و پیروزی هر یک از سبکهای رزمی ، در دفاع از خود و یک مبارزه بی سلاح بوده و به تدریج و در گذر زمان ، به جهت مجهز شدن مهاجمین به انواع وسایل کشنده ، از وسایلی به جهت دفاع و تهاجم در این ورزشها استفاده شده که امروزه به آنها سلاحهای سرد گفته می شود .

موسسه محافظین تخت جمشید البرز به منظور آموزش و ارتقاء سطح تکنیک های  فنون رزمی کارکنان خود ، با موسسات و شرکتهای فعال در این خصوص همکاری نزدیک دارد و از تجربیات شرکتهای مد نظر جهت پیشبرد اهداف و توانمند ساختن نیروهای اجرایی خود استفاده بهینه میکند تا در زمان موعد و مقرر و در صورت نیاز پرسنل بتوانند در مقابل مجرمین و تبهکاران از فنون و تکنیکهای مورد نظر استفاده کنند تا از ناهنجاریها و قانون شکنها مقابله و تحویل مراجع ذیصلاح دهند .

تجهیزات دفاع شخصی :

با توجه باینکه تجهیزات دفاع شخصی از طریق مراجع ذیصلاح ( نیروی انتظامی ) به افراد خاص و معین واگذار میشود لازم است توضیحاتی ارائه شود .

شورای امنیت کشور به منظور سازماندهی ، ساماندهی ، نحوه استفاده ، خرید ، فروش ،  توزیع و نگهداری کلیه اقلام دفاع شخصی ( شوکر ، افشانه و ... ) را به نیروی محترم انتظامی ( ناجا )  واگذار کرده و مرکز انتظام پلیس پیشگیری مسئولیت این موضوع را نیز به تعدادی از موسسات حفاظتی و مراقبتی  در سطح کشور واگذار نموده که در استان البرز این امر بسیار مهم و خطیر را موسسه محافظین تخت جمشید البرز عهده دار شده است .

درخواست تجهیزات دفاع شخصی :

** در خواست تجهیزات ( افشانه ، شوکر ) توسط کلیه اشخاص ( کشوری ، لشکری ، اصناف و حقیقی ) که احتمال وقوع جرم به آنان نسبت به سایرین بیشتر میباشد میتواند صورت گیرد . منجمله : صرافان ، طلا فروشان ، وکلای دادگستری ، جامعه پزشکی و پرستاری ، دارو خانه ها و جواهر فروشها .

** افراد حقیقی که تابع هیچ صنف یا سازمان خاصی نیستند هم می‌توانند با ذکر دلایل مثبته خود درخواست تجهیزات دفاع شخصی ( افشانه ، شوکر ) کنند كه پس از ارائه درخواست در كميسيون‌هايي خاص بررسي  و در صورت تاييد درخواست برابر روند كاري تجهيزات به آن فرد حقيقي تعلق مي‌گيرد .

شرایط عمومی دریافت تجهیزات دفاع شخصی :

 شرایط عمومی دریافت این تجهیزات عبارتست از :

1 - داشتن حداقل 18 سال سن

2 - تهدیدات جانی و مالی مشاغل در معرض تهدید

3 - داشتن سلامت جسمی، روحی و روانی

4 - توانایی به کارگیری از تجهیزات

5 - عدم سوء پیشینه و فساد اخلاقی که با استعلام از پلیس امنیت مشخص می‌شود

نحوه استفاده از تجهیزات دفاع شخصی :

تجهيزات واگذار شده به افراد تنها بايد در حوزه كاري و نوع درخواست داوطلبان مورد استفاده قرار گيرد به عنوان مثال براي پزشكان استفاده از افشانه در صورت تعرض در حوزه كاري قابل استفاده است و اگر اين فرد در محلي ديگر بر سر موضوع خاصي درگیری داشت حق ‌استفاده از اين تجهيزات را ندارد .

استفاده از این تجهیزات دارای مقررات خاصی است و اگر افرادی از این تجهیزات سوء استفاده کنند از هر گونه استفاده مجدد محروم خواهند شد و در صورت عدم التزام به این امر ، فرد خاطی به مراجع قضایی معرفی میشوند .

موسسه محافظین تخت جمشید البرز به هنگام تحویل تجهیزات دفاع شخصی ( افشانه ، شوکر ) به اشخاص مورد تائید ، تذکرات و آموزشهای لازم را ارائه میدهد و در پایان نسبت به اخذ تعهد نامه کتبی نیز اقدام می کند . 

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :